ZŠ Ostrava-Hrabůvka

Akce školy 2019/2020


Více fotografií z některých akcí najdete v Galerii


Bílý pátek 18. 10. 2019

Dočkali jsme se... poslední bílý pátek. Přestože je bílá barva mimo jiné symbolem začátku, my jsme bílou barvou skončili. Udělali jsme poslední společnou fotografii a příští týden se už budeme těšit na vyhodnocení naší barevné soutěže.

Bílý pátek Bílý pátek Bílý pátek

Fialový pátek 18. 10. 2019

Nadešel fialová pátek...a s podivem téměř každý našel ve svém šatníku nějaký ten fialový kousek. Udělali jsme společné foto, někteří pouze ve své třídě. A jak nám to slušelo? Podívejte se, jak jinak, než do galerie školy.
A příští týden 18. 10. se setkáme v poslední barvě, a to bílé.

Fialový pátek Fialový pátek

Zelený pátek 4. 10. 2019

V pátek 4. 10. jsme doladili společný outfit do jarních barev....fakt nám to slušelo! :-)
A na 11. 10. máme připraven malý oříšek.... barvu fialovou. Prohledejte šatníky a v pátek se těšíme opět u fotografování.

Zelený pátek Zelený pátek Zelený pátek Zelený pátek

Festival ostravských knihoven 1. 10. 2019

V úterý se vydali žáci s Mgr. Sikorovou na prohlídku Ústřední knihovny města Ostravy. Krásný den pak vyplnili výhledem z věže Nové radnice. Zážitky doplní sami žáci prostřednictvím svých článků. A tady jsou...

FESTIVAL KNIHOVEN 1. 10. 2019
Ústřední knihovnou města Ostravy nás vedl průvodce, který nám ukázal uložiště knih. Bylo tam neskutečné množství publikací. Viděli jsme zvukovou knihovnu nebo britskou a americkou sekci. Cestou z knihovny nás paní učitelka Sikorová vzala na vyhlídkovou věž Nové radnice. Nahoře byl krásný výhled, udělali jsme pár fotek a vyrazili zpátky do školy. (Pustková Zuzana 8.B)

Úryvek ze zprávy Festival ostravských knihoven (Bára Holubová)
… Tam jsme se dostali do rukou knihovníka, který nás provedl po místech, která jsou i nejsou dostupná veřejnosti. Například do skladu knih, ve kterém bylo tolik knih, že kdybychom je měli počítat, tak tam budeme nejspíš do Vánoc; do části knihovny, která se nazývá Zvuková knihovna – je určena pro nevidomé a slabozraké, mají proto zde CD s nahrávkami celých knih. Dále jsme si zde mohli vyzkoušet pomocí speciálních brýlí, jak vidí, pokusit se pomocí hmatu poznat, co je to za omalovánku. Bylo to velmi zajímavé a zábavné. Také jsme navštívili část knihovny, která je určená pro děti a mládež, zde jsme viděli mimo jiné sekci určenou jen komiksům. Předposlední část knihovny, kterou jsme viděli, byl American Corner (přeloženo Americký koutek), který je v této knihovně nový a kde se také nalézá společenský sál. Zde jsme si mohli vzít americké vlaječky a odznáčky. Poslední část bylo Britské centrum, kde jsou knihy jen v angličtině. …..

Návštěva městské knihovny a radnice (Leila Hanzelková)
Dne 1. 10. 2019 se vydala celé naše třída do knihovny města Ostravy. Jeli jsme se podívat do skladu knih, audio knih a novin. Exkurze zahrnovala také prohlídku jednotlivých pater knihovny. V 1. patře se nacházela klasická knihovna s dalšími částmi. 2. patro patřilo Americe a věci kolem ní. Čas letěl rychle, a proto se blížil konec exkurze. Moc jsem si to užila a ráda bych se tam podívala někdy znovu. Vyšli jsme z knihovny a naše kroky vedly na Novou radnici. Tam nám paní učitelka koupila lístky a jelo se až nahoru. Tam jsme strávili asi tak 20 minut, podívali jsme se na část Ostravy, vyfotili se a celou vyhlídku si pěkně užili. Tím to bych chtěla poděkovat paní učitelce Sikorové, že nás vzala do knihovny a na Novou radnici. Moc se mi celý den líbil a ještě jednou děkuji paní učitelce.

Dne 1. 10. 2019 nás v Knihovně města Ostravy uvítal pán a provedl nás částmi knihovny, do kterých se běžně nedostaneme. Když jsme se dostali do zvukové knihovny, tak nám paní pověděla nám něco o audio knihách. Poté jsme zkoušeli jak vidí slepí lidé nebo skoroslepí. Ze zvukové knihovny jsme se přesunuli do části, kde byly knihy udělané z novin a mohli jsme se podívat co se stalo v den našeho narození. V anglické části byly všechny díly Harryho Pottera a povídky z něj v angličtině. Tento festival se mi líbil a doufám , že příští rok bude znovu. (Ondřej Ilyenin)

Fotky si prohlédněte albu.

Žlutý pátek 27. 9. 2019

Dnes jsme si oblékli barvu žlutou a zpříjemnili si tak zamračený den. Účast byla opět velká.
Příští týden si připravíme barvu zelenou.

Mgr. Pavlína Pustková

Žlutý pátek Žlutý pátek
Žlutý pátek Žlutý pátek Žlutý pátek Žlutý pátek

Červený pátek 20. 9. 2019

V pátek 20. 9. jsme se přidali k akci 1. stupně budovy Mitušova 16 a zahalili jsme se do červené barvy. A jak nám to slušelo? Koukněte na fotografie.

Mgr. Pavlína Pustková

Červený pátek Červený pátek
Červený pátek Červený pátek Červený pátek

Matyáš - mistr z 5.D 22. 9. 2019

Matyáš Huvar, žák 5. D třídy naší školy ukázal, že talent, píle a pravidelná příprava přináší úspěch. Až před pár dny se nám Matyášova maminka pochlubila, že se Matyáš 28. 4. 2019 zúčastnil prestižního mezinárodního turnaje Budapešť cup v judu. Soutěž se konala v hlavním městě Maďarsku a byla velmi kvalitně obsazena. Maty se v konkurenci 1543 závodníků z 27 evropských států a 2 mimoevropských zemí umístil ve své kategorii (do 11 let a do 39 kg) na 1. místě.
Jsme rádi, že tak úspěšný žák navštěvuje naši školu, gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším sportování.

Mgr. Yvona Pešlová, uč. TV

Matyáš - mistr z 5.D Matyáš - mistr z 5.D

Festival Art&Science VŠB 5. 9. 2019

Ve čtvrtek 5. 9. 2019 jsme vyrazily s 5. C a 5. D do porubského areáu VŠB. Ta slavila 170 let od založení. Celkem se akce účastnilo téměř 4000 návštěvníků.
V kampusu univerzity si mohli žáci projít různé stánky a stanoviště, které představovaly jednotlivé studijní obory. Žáci si mohli vyrazit ocelovou minci, poznávat minerály, odlévat sádrové odlitky, vymalovat si látkový batůžek, vyzkoušet si LaserGame, pozorovat Slunce, vyrobit si šperk z oceli nebo recyklovatelných materiálů, vyzkoušet si různě upravená kola, laparoskopii, autodráhu s autíčky, projet se s řidičem elektrovozítkem Biró, postavit stavby z dřevěných kostek či tunel ze stavebnicových dílů, projít laserovým bludištěm, na hrnčířském kruhu si vyrobit misku či vázu. Na nepřeberné množství těchto i dalších aktivit jsme měli celé dopoledne.

Mgr. Pavlína Pustková

Art&Science Art&Science Art&Science Art&Science