ZŠ Ostrava-Hrabůvka

Akce školy 2018/2019

Více fotografií z některých akcí najdete v Galerii

Turnaj ve stolním tenise pro 4. třídy 18. 10. 2018

Dne 18. 10. 2018 uspořádala Žákovská rada na škole Mitušova 8 turnaj ve stolním tenise pro 4. třídy, kterého se účastnilo celkem 6 chlapců. Kluci hráli každý s každým, po hodině jsme znali tři vítěze, kteří si odnesli drobné ceny a ostatní hráči získali ceny útěchy.
Výhercům gratulujeme a dětem ze školní družiny děkujeme za podporu v obecenstvu.
Za ŽR Mgr. Lenka Duroňová a Mgr. Yvona Pešlová

Orientační běh na Slezskoostravském hradě 17. 10. 2018

Dne 17. 10. 2018 jsme se zúčastnili závodu v orientačním běhu na Slezskoostravském hradě. Celkem soutěžilo 33 žáků z naší školy ve všech běžeckých kategoriích. V konkurenci běžců si nejlépe vedli Matyáš Sněhota, který v kategorii H5 obsadil 2. místo. V kategorii D5 Veronika Pazdyková obsadila 1. místo. V kategorii H7 Marek Bača obsadil 3. místo. V kategorii D7 Ema Buchalová obsadila 2. místo a Elen Jančatová 3. místo. Běhu se zúčastnilo celkem 240 žáků ze šesti ostravských škol.
Všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
PesRich
Orientační běh na Slezskoostravském hradě Orientační běh na Slezskoostravském hradě Orientační běh na Slezskoostravském hradě Orientační běh na Slezskoostravském hradě

Přírodovědný klokan 10. 10. 2018

10. 10. 2018 se konala na ZŠ Mitušova 8 soutěž Přírodopisný klokan. V kategorii Kadet určené pro 8. a 9. ročníky základních škol se zúčastnilo celkem 10 žáků ze třídy 8. C a 9. C. Žáci řešili celkem 24 úkolů z přírodních věd.
Nejlepší tři řešitelé byli: David Kollár a Karolína Janková z 8. C a Lubomír Fajkoš z 9. C

Mgr. Eva Kalníková

Živá knihovna studijních možností 19. 9. 2018

Středeční dopledne 19. 9. 2018 prožili žáci 9.B a 9.C ve Světě techniky v Ostravě. Prohlédli si jednotlivé expozice, ale hlavně se mohli seznámit s prezentací středních škol našeho kraje. Představované obory byly různorodé – zámečník, strojař, chemik, policista, kuchař, … U jednotlivých stánků si mohli chlapci a dívky vyzkoušet, co daný obor obnáší.
Celá akce byla ukončena tombolou, v níž byly zajímavé ceny – batohy, sluchátka, brýle, ba dokonce i dort! Některé z nich vyhráli i naši žáci.