ZŠ Ostrava-Hrabůvka

Akce školy 2018/2019


Více fotografií z některých akcí najdete v Galerii


Obvodní kolo ve florbalu 10. 12. 2018

V pondělí 10. 12. 2018 jsme se zúčastnili obvodního kola ve florbalu starších žaček. V soutěži nás reprezentovala děvčata z Mitušovy 8 i 16 a náš hvězdný tým se po dramatickém zápase umístil na krásném 3. místě. V první části jsme prohrávali 3:0, ale děvčata se dokázala stmelit a v druhé půli pak dotáhla výsledek až na vítězných 4:3.
Všem účastnicím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Mgr. Martina Richterová
Obvodní kolo ve florbalu Obvodní kolo ve florbalu
Obvodní kolo ve florbalu Obvodní kolo ve florbalu Obvodní kolo ve florbalu

Mikulášská laťka Dvorského 7. 12. 2018

Píše se rok 2008 a v soutěži dívek ve skoku vysokém se na 1. místě umísťuje Simona Dudová ze ZŠ Mitušova 8 a stává se také držitelkou rekordu výkonem 148 cm. Přesně o deset let později, 7. 12. 2018 se soutěže účastníme po desáté a rekord Simony je pokořen výkonem 150 cm. Bohužel se nepodařilo štafetu předat závodnici z Mitušovy, ale i tak se naše škola stále řadí mezi líheň kvalitních skokanů a skokanek. Svědčí o tom výkon Klaudie Pekárkové, která se v soutěži umístila na krásném 3. místě.
Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci i ostatním sportovcům z naší školy.
Mgr. Martina Richterová
Mikulášská laťka Mikulášská laťka Mikulášská laťka

Mikulášská nadílka 5. 12. 2018

Dne 5. 12. navštívil žáky naší školy Mikuláš. Spolu s andělem a dvěma čerty rozdávali nadílku. V černé knize měl vypsané hříšníky, v červené zase hodné žáky. Těch bylo pochváleno více. Ale nadílku obdrželi všichni. A hříšníci? Doufáme, že se polepší.
Mgr. Marie Sikorová
Mikuláš Mikuláš
Mikuláš Mikuláš Mikuláš Mikuláš

Sálová kopaná – okresní kolo 30. 11. 2018

Dívčí tým naší školy ovládl bez porážky a bez ztráty bodu obvodní kolo ve florbalu mladších dívek, které se konalo ve sportovní hale ZŠ Dvoského. Po rozpačitém vstupu, kdy jsme v prvním utkání prohrávali už 0:2, jsme se naštěstí rychle vzpamatovali a dokázali utkání dovést do vítězného konce. V dalším průběhu turnaje už jsme neinkasovali žádný gól a přesvědčivě jsme zvítězili ve všech utkáních. Pořadatelé tak mohli na diplom s názvem naší školy ZŠ Mitušova napsat velkou jedničku.
A tady jsou jména našich "mladých pušek": Kymberley Grunerová, Klára Košaková, Tereza Plevová, Elen Jančatová, Klaudie Pekárková, Leila Hanzelková, Kateřina Maršálová, Zuzana Pustková, Tereza Kielbasová.
Mgr. Jan Straka

Sálová kopaná – okresní kolo 30. 11. 2018

Dne 30. 11. 2018 se družstvo našich fotbalistů zúčastnilo okresního finále v sálové kopané v tělocvičně v Plesné. Kluci postoupili jako druzí v pořadí z obvodu Ostrava-Jih mezi šest nejlepších ostravských škol. Turnaj se hrál na dvě skupiny po třech, přičemž do užšího výběru postupovaly dvě školy z každé skupiny. Kluci se i přes maximální nasazení do užšího finále neprobojovali. Hráli tak o páté místo společně se ZŠ Generála Píky, kterou nakonec porazili a skončili tak na 5. místě. Školu reprezentovali v sestavě: Lukáš Petroš, Jakub Jirků, Jakub Pawlas, Richard Květák, Jakub Vykydal, Martin Zomber, Michal Čerchla, Dominik Javorský, Mario Gregor. Všem děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.
Mgr. Yvona Pešlová
Sálová kopaná

Učeň, středoškolák, vysokoškolák 30. 11. 2018

V pátek 30. 11. 2018 se zúčastnili žáci 9. B a 9. C výstavy týkjící se výběru svého budoucího povolání.
Výstava Výstava
Výstava Výstava Výstava

Natáčení pořadu ČT Už tam budem? 15. 11. 2018

V pondělí 19. 11. 2018 se žáci z 8. C a 9. C zúčastnili natáčení druhého dílu nového dětského soutěžního pořadu České televize s názvem Už tam budem? v prostorách U6 ve Vítkovicích. Proti našemu družstvu soupeřili žáci s modrým dresem - Kryptoni - z Nového Malína. Kája, Mates, Oliver, Eliška a Denisa bojovali s dresem červeným - Neoni - celkem v osmi disciplínách. Celé natáčení trvalo více než deset hodin kvůli neustálému stěhování techniky České televize a náročným přípravám jednotlivých scén. Obě družstva měla velmi vyrovnané výsledky, nakonec přece jen zvítězilo družstvo modrých Kryptonů.
I přesto, že jsme nevyhráli, každý ze soutěžících si přinesl domů tričko, čokoládu, knihu o U6 a hlavně spoustu nezapomenutelných zážitků.
Vysílání tohoto natáčení proběhne na "Déčku" v únoru 2019. O přesném termínu budeme včas informovat na webu školy.
Další fotografie najdete v galerii.
Televizní studio Ostrava - novinky ze studia -- článek o natáčení s našimi žáky.
Poděkování zástupkyně vedoucího produkce ČT ZuzanyŽurkové
Mgr. Simona Basovníková
Už tam budem? Už tam budem? Už tam budem? Už tam budem?

Turnaj ve stolním tenise pro 8. a 9. třídy 15. 11. 2018

Aakce proběhla dne 15. 11. 2018 od 14.00 hod. na budově Mitušova 8. Zúčastnilo se jí 10 kluků z 8.C, 9.C a 9.B. Kluci si vylosovali číslo a byli rozděleni do dvou skupin. Ve skupině hrál každý s každým a do semifinále postoupili první dva z tabulky. Vítězové pak hráli o první místo a poražení o třetí místo. Výsledky jsou následující: 3. místo – Petr Kminiak, 2. místo – Matěj Sikora, 1. místo – Max Štěpánek.
Vítězové jsou ale všichni, protože se zúčastnili, zasportovali si a pobavili se mezi sebou.
Za ŽR Mgr. Lenka Duroňová a Mgr. Yvona Pešlová
Turnaj ve stolním tenise pro 8. a 9. třídy Turnaj ve stolním tenise pro 8. a 9. třídy Turnaj ve stolním tenise pro 8. a 9. třídy

Halová kopaná - dívky 14. 11. 2018

Dne 14. 11. 2018 se naše škola zúčastnila obvodního kola v halové kopané dívek. V konkurenci pěti škol jsme obsadili krásné třetí místo. V prvním zápase jsme porazili tým ZŠ Košaře 1:0. Ve druhém pak ZŠ Dvorského 2:1. Poté jsme narazili na jasného favorita, fotbalistky ze ZŠ Klegova, a pozdějšímu vítězi jsme podlehli vysokým rozdílem. Na závěr nás čekal přímý souboj o druhé postupové místo se ZŠ Srbská. Bohužel se nám nepodařilo udržet nadějné vedení 1:0 a nakonec jsme holkám ze ZŠ Srbská podlehli 1:2. Postup nám sice utekl o jeden gól, myslím si, že si holky i přesto turnaj užily.
A tady jsou jména našich hvězdiček: Kimberley Grunerová, Veronika Dřímalová, Aneta Knappová, Adéla Mozdřenová, Adéla Baštinská, Masha Saxová, Klaudie Pekárková, Viktorie Kinkani, Martina Zichová, Tereza Kielbasová.
Mgr. Honza Straka
Halová kopaná

Dopravní hřiště 12. 11. 2018

Dne 12. 11. 2018 jsme se v počtu 13 žáků vydali na dopravní hřiště k ZŠ Alberta Kučery. Jako 14. doběhla za doprovodu tatínka Emička, která si zážitky dnešního dne nechtěla nechat ujít. Děti se v šatně převlékly a usedly do lavic, kde jim paní lektorka přednášela o bezpečnosti silničního provozu. Následovala praktická část, kdy se děti střídaly jako cyklisté či chodci.
Po 12 hodině jsme se vydali zpět do školy, kde už nás čekal "rozchod" a v jídelně výborný oběd.
Pár dalších fotek najdete v galerii.
Mgr. Pavlína Pustková
Dopravní hřiště Dopravní hřiště Dopravní hřiště Dopravní hřiště

Sálová kopaná 6. 11. 2018

Dne 6. 11. 2018 se konalo na základní škole Klegova obvodní kolo v sálové kopané chlapců III. kategorie. Zúčastnili se ho i naši kluci a vedli si výtečně. V silné konkurenci se umístili na 2. místě a zajistili si tak postup do okresního kola. Děkujeme žákům 7.A třídy Martinu Zomberovi, Michalu Čerchlovi, Dominiku Javorskému, 7.B třídy Adamu Fabíkovi, Jakubu Huvarovi, 7.C třídy Lukáši Petrošovi, Jakubovi Jirků a 6.B třídy Jakubu Pawlasovi za vzornou reprezentaci naší školy.
Mgr. Yvona Pešlová
Sálová kopaná Sálová kopaná
Sálová kopaná Sálová kopaná Sálová kopaná

Turnaj ve stolním tenise pro 6. a 7. třídy 1. 11. 2018

Dne 1. 11. 2018 žákovská rada uspořádala turnaj v ping-pongu pro žáky 6.B a 7.B třídy. Turnaje se zúčastnilo 8 dětí a každý hrál s každým. Jednotlivé hry byly časově limitovány. Za výhru se přidělovaly 2 body, za remízu 1 bod. V případě rovnosti bodů rozhodovalo skóre vzájemných utkání.
Na 3. místě skončil Adam Fabík , 2. místo bral Ondra Ilyenin, který měl stejný počet bodů, ale lepší skóre. Vítězem se potom stal Kevin Šindrbal, který neprohrál ani jednu ze 7 her.
Pochvalu si zaslouží i ostatní účastníci za to, že přišli soutěžit, hýbat se, pobavit se, hráli fair play a na chvíli tak vyměnili mobily a počítače za sportovní aktivitu.
Za ŽR Mgr. Lenka Duroňová a Mgr. Yvona Pešlová
Turnaj ve stolním tenise pro 6. a 7. třídy Turnaj ve stolním tenise pro 6. a 7. třídy Turnaj ve stolním tenise pro 6. a 7. třídy Turnaj ve stolním tenise pro 6. a 7. třídy

Podzimní sběr starého papíru 23. - 26. 10. 2018

Sběrové akce se zúčastnily všechny třídy na budově M8. Celkem jsme nasbírali 2 850,5 kg. Žákovská rada děkuje všem sběračům a žákům 7.C za pomoc při nakládání sběru do kontejneru.
Za ŽR Mgr. Lenka Duroňová a Mgr. Yvona Pešlová
Výsledky sběru jednotlivců
Výsledky sběru tříd

Připomínka 100. výročí založení republiky

28. říjen byl v celé vlasti spojen s oslavami 100. výročí založení republiky. A jak jsme si připomněli tuto událost my?
Děti ze 4.C a 4.D spolu s paní učitelkou Mgr. Lenkou Duroňovou vyzdobily nástěnku v respiriu symbolem lípy a státními znaky. Angličtináři ze 6.B s p. učitelkami Ing. Evou Fialovou a Mgr. Květou Krstovskou tvořili po celý říjen projekt „My country“. Žáci nejvyšších ročníků prověřili své vlastnosti ve vlastivědném kvízu, kde bojovali s otázkami z historie i současnosti. Kvíz doplnily zajímavosti z české přírody a krajiny.

Ocenění žáci
1. Výtvarné práce: kolektiv 4.C a 4.D
2. My country: O. Berka, A. Čuboň, K. Dluhošová, T. Kopečková, N. Pěčonková, A. Stratil, K. Víchová, N. Vojtová, T. Vykopalová – 6.B
3. Vlastivědný kvíz: T. Altmanová, A. Večeřa, B. Holubová, O. Ilyenin, A. Fabík – 7.B J. Pobuta, K. Novák, T. Kielbasová, M. Zichová, N. Sütö – 7.C
D. Kollár, R. Tichý, L. Sládečková, S. Christova, M. Pindor – 8.C
P. Dluhoš, P. Kminiak, P. Woznica – 9.B
D. Kodrla, V. Vavroš, L. Fajkoš – 9.C
Připomínka 100. výročí založení republiky Připomínka 100. výročí založení republiky
Připomínka 100. výročí založení republiky Připomínka 100. výročí založení republiky Připomínka 100. výročí založení republiky
Mgr. Šárka Bestová

Turnaj ve stolním tenise pro 4. třídy 18. 10. 2018

Dne 18. 10. 2018 uspořádala Žákovská rada na škole Mitušova 8 turnaj ve stolním tenise pro 4. třídy, kterého se účastnilo celkem 6 chlapců. Kluci hráli každý s každým, po hodině jsme znali tři vítěze, kteří si odnesli drobné ceny a ostatní hráči získali ceny útěchy.
Výhercům gratulujeme a dětem ze školní družiny děkujeme za podporu v obecenstvu.
Za ŽR Mgr. Lenka Duroňová a Mgr. Yvona Pešlová
Turnaj ve stolním tenise pro 6. a 7. třídy Turnaj ve stolním tenise pro 6. a 7. třídy Turnaj ve stolním tenise pro 6. a 7. třídy Turnaj ve stolním tenise pro 6. a 7. třídy

Orientační běh na Slezskoostravském hradě 17. 10. 2018

Dne 17. 10. 2018 jsme se zúčastnili závodu v orientačním běhu na Slezskoostravském hradě. Celkem soutěžilo 33 žáků z naší školy ve všech běžeckých kategoriích. V konkurenci běžců si nejlépe vedli Matyáš Sněhota, který v kategorii H5 obsadil 2. místo. V kategorii D5 Veronika Pazdyková obsadila 1. místo. V kategorii H7 Marek Bača obsadil 3. místo. V kategorii D7 Ema Buchalová obsadila 2. místo a Elen Jančatová 3. místo. Běhu se zúčastnilo celkem 240 žáků ze šesti ostravských škol.
Všem sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
Článek z novinky.cz
Fotografie Ing. J. Zajíce
PesRich
Orientační běh na Slezskoostravském hradě Orientační běh na Slezskoostravském hradě Orientační běh na Slezskoostravském hradě
Orientační běh na Slezskoostravském hradě Orientační běh na Slezskoostravském hradě Orientační běh na Slezskoostravském hradě Orientační běh na Slezskoostravském hradě
Orientační běh na Slezskoostravském hradě Orientační běh na Slezskoostravském hradě Orientační běh na Slezskoostravském hradě

Přírodovědný klokan 10. 10. 2018

10. 10. 2018 se konala na ZŠ Mitušova 8 soutěž Přírodopisný klokan. V kategorii Kadet určené pro 8. a 9. ročníky základních škol se zúčastnilo celkem 10 žáků ze třídy 8. C a 9. C. Žáci řešili celkem 24 úkolů z přírodních věd.
Nejlepší tři řešitelé byli: David Kollár a Karolína Janková z 8. C a Lubomír Fajkoš z 9. C

Mgr. Eva Kalníková

Živá knihovna studijních možností 19. 9. 2018

Středeční dopledne 19. 9. 2018 prožili žáci 9.B a 9.C ve Světě techniky v Ostravě. Prohlédli si jednotlivé expozice, ale hlavně se mohli seznámit s prezentací středních škol našeho kraje. Představované obory byly různorodé – zámečník, strojař, chemik, policista, kuchař, … U jednotlivých stánků si mohli chlapci a dívky vyzkoušet, co daný obor obnáší.
Celá akce byla ukončena tombolou, v níž byly zajímavé ceny – batohy, sluchátka, brýle, ba dokonce i dort! Některé z nich vyhráli i naši žáci.

Mgr. Šárka Bestová

Živá knihovna studijních možností Živá knihovna studijních možností
Živá knihovna studijních možností Živá knihovna studijních možností Živá knihovna studijních možností Živá knihovna studijních možností